اهدای یک اسب از سوی رئیس جمهور مغولستان به پسر ترامپ

به گزارش وبلاگ عینک من، رئیس جمهور مغولستان یک اسب به پسر سیزده ساله ترامپ هدیه خواهد داد.

اهدای یک اسب از سوی رئیس جمهور مغولستان به پسر ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک من به نقل از رویترز، باتولگا خالتما رئیس جمهور مغولستان امروز چهارشنبه در کاخ سفید با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا دیدار خواهد نمود. در این دیدار باتولگا خالتما به دنبال گسترش همکاری های تجاری و نظامی با امریکا است و احتمالا اسبی را به بارون پسر 13 ساله دونالد ترامپ هدیه خواهد داد.

مغولستان به عنوان کشوری پهناور که بین روسیه و چین محصور است، به نژاد باستانی اسب های سخت و ریز و درشتی که مورد استفاده چنگیزخان و سایر جنگاوران مغولی قرار می گرفته، شناخته می گردد و از این رو این کشور غالبا اسب هایی را به شخصیت های بزرگی که از مغولستان بازدید می نمایند، اهدا می نماید.

با این حال یک مقام ارشد دولت امریکا به وبلاگ عینک من گفت که بعید است که اسب بتواند چنین سفر طولانی به امریکا را انجام دهد، هر چند مقامات مغولستان مشتاق این هستند که این هدیه را تقدیم نمایند. پیش از این مقامات بلندپایه امریکایی چون جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق، پاک هیل و دونالد رامسفل وزرای سابق دفاع نیز از مغولستان اسب هدیه گرفته بودند.

مقامات دولت ترامپ تمایل دارند که بازدید باتولگا خالتما به عنوان یک قهرمان کشتی و تاجر که هم اکنون ریاست جمهوری یک کشور 3 میلیون نفری را بر عهده دارد برجسته نمایند. چرا که مغولستان از نظر استراتژیک بین دو کشور رقیب ایالات متحده واقع شده است. این سفر، نخستین بازدید رئیس جمهور مغولستان از کاخ سفید پس از سال 2011 می باشد.

یک مقام دیگر امریکایی به وبلاگ عینک من گفت: گاهی اوقات می گوییم که مغولستان فقط دو همسایه فیزیکی داشته است مانند مروارید که بین دو پوسته صدف واقع شده است.

یک منبع مطلع در دولت ترامپ نیز گفت مغولستان از وابستگی به چین نگران است و بیش تر کالاهای چینی از خاک این کشور جابه جا می گردد؛ از این رو نمی خواهد به واسطه سرمایه گذاری های چین در زیرساخت ها، مخابرات و بانکداری تحت سلطه آن قرار بگیرد. مغولستان مایل است سرمایه گذاری بیش تری از کشورهایی که آن ها را همسایگان سوم خود می داند مانند ایالات متحده و سایر کشورها برای پارچه های پشمی که توسط دامداران عشایرش فراوری می گردد جذب کند. این مقام امریکایی هم چنین گفت که مغولستان تمایل به تجارت بیش تر در حوزه اسلحه و دریافت یاری به امنیت سایبری خود دارد.

مغولستان دارای ذخایر غنی از زغال سنگ ، اورانیوم و مواد معدنی خاکی کمیاب است که در سلاح ها ، لوازم الکترونیکی مصرفی و کالاهای دیگر استفاده می گردد ، اما از عدم گزینه حمل و نقل مناسب رنج می برد. این مقام آمریکایی گفت که اتصال مغولستان به راه آهن ترانس سیبری می تواند یکی از گزینه ها باشد.

مغولستان به عنوان یک کشور کمونیستی سابق، همچنین داوطلب ایفای نقش در اقدامات دیپلماتیک ترامپ در قبال پیونگ یانگ است. این کشور پیشنهاد نموده است که میزبان مذاکرات ترامپ و رهبر کره شمالی کیم جونگ اون باشد. این کشور به وسیله راه آهن به کره شمالی دسترسی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اهدای یک اسب از سوی رئیس جمهور مغولستان به پسر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای یک اسب از سوی رئیس جمهور مغولستان به پسر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید