دستگیری 5 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در بیجار

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیجار از دستگیری 5 حفار غیرمجاز در این شهرستان اطلاع داد.

دستگیری 5 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در بیجار

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، محمد ابراهیم الیاسوند رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بیجار امروز چهارشنبه 6 شهریور در این باره گفت: 5 نفر حفار غیر مجاز آثار تاریخی بامداد (ساعت 2 بامداد) روز چهارشنبه در روستای چشمه سنگی بیجار در حین انجام حفاری دستگیر شدند.

الیاسوند با اشاره به اینکه در این عملیات که با همکاری و همراهی فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان بیجار و همچنین یگان حفاظت اداره کل صورت گرفت، تعداد 2 دستگاه خودروی سواری و مقداری آلات و ادوات حفاری نیز ضبط شد.

او اضافه کرد: پس از چند روز آنالیز و تحقیق با همکاری دستگاهای امنیتی شهرستان بیجار و اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی و شناسایی کامل این گروه از غارتگران مواریث فرهنگی، انتها در شب اجرای عملیات با همکاری نهادهای انتظامی و امنیتی شهرستان اقدام به دستگیری این گروه درحین حفاری کردیم.

او در ادامه با تشکر و قدردانی از فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی بیجار و همچنین یگان حفاظت اداره کل و اعضای فداکار انجمن دوستداران میراث فرهنگی، گفت: این افراد پس از دستگیری برای اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل داده شدند و موضوع به منظور شناسایی کامل سایر افراد مرتبط با این باند در دست آنالیز است.

منبع: میراث آریا

به "دستگیری 5 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در بیجار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دستگیری 5 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در بیجار

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید