لالیگا باعث اختلاف ترامپ و اینفانتینو می گردد

برگزاری چند بازی از لالیگا در آمریکا اختلاف را میان فیفا و رییس جمهور این کشور به وجود خواهد آورد.

لالیگا باعث اختلاف ترامپ و اینفانتینو می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آس، خاویر تباس با استفن رز (شرکت آمریکایی و مالک میامی دلفینز) برای برگزاری بازی های لالیگا در آمریکا به توافق رسید. فیفا مخالف این موضوع است چون این قضیه رقابت را با بازی های ملی ایجاد می نماید. (پیش از این تنها ستاره های فوتبال اروپا در آمریکای شمالی پا به توپ بودند). با این حال این موضوع تنها مشکل موجود نیست. این توافق احتیاج به اجازه فدراسیون دارد اما لوییس روبیالس (رییس فدراسیون) از این موضوع خبر ندارد.

در حالی که فیفا دوست ندارد رقابت های باشگاهی همچون لالیگا، لیگ برتر انگلیس بوندسلیگا و سری A در دیگر کشورها انجام گردد در آمریکا رقابت هایی همچون بسکتبال NBA، فوتبال آمریکایی (NFL) و لیگ بسکتبال (MLB) یا هاکی روی یخ (NAL) خارج از مرزها برگزار می گردد. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا علاوه بر این که پشت این اتفاق شرکت قدرتمند مانند استفن رز وجود دارد دوست دارد این اتفاق رخ دهد.

برگزاری بازی های لالیگا در آمریکا آسان نخواهد بود با وجود این که تباس اطمینان دارد بدون مشکل این پروژه به انجام می رسد. با این حال نباید فراموش کرد علاقه به فوتبال اسپانیا با این اتفاق در قاره آمریکا بیشتر می گردد. مکزیک و آمریکا بیش از دیگر کشورهای این قاره به لالیگا علاقمند هستند.

بارسا نخستین تیمی خواهد بود که در آمریکا بازی خواهد نمود. آمریکایی ها می دانند چه می خواهند. آنها دوست دارند شاهد تماشای بازی لیونل مسی باشند. به همین خاطر آبی اناری ها بهترین گزینه برای باز کردن این تجارت هستند. از طرفی خوسپ ماریا بارتومئو (رییس باشگاه) می داند جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید باعث گردیده تمرکز لالیگا روی بارسا باشد. از طرفی باس از این اتفاق پول خوبی به دست خواهد آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لالیگا باعث اختلاف ترامپ و اینفانتینو می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لالیگا باعث اختلاف ترامپ و اینفانتینو می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید