وام 100 میلیون دلاری ازبکستان به قرقیزستان

به گزارش وبلاگ عینک من، وزیر اقتصاد قرقیزستان از اعطای وام 100 میلیون دلاری آییل بانک ازبکستان به شرکت های قرقیز فعال در مبادلات تجاری دو کشور اطلاع داد.

وام 100 میلیون دلاری ازبکستان به قرقیزستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک من به نقل از 24.کی جی، صبح روز گذشته در چارچوب مذاکرات میان نخست وزیران قرقیزستان و ازبکستان، طرفین پیرامون دریافت وام 100 میلیون دلاری توسط بیشکک، توافق کردند. سنجر موکانبیت اف، وزیر اقتصاد قرقیزستان این موضوع را به وبلاگ عینک من گفت.

به گفته وی، روسای جمهور دو کشور در مورد این موضوع در پاییز 2018 توافق نموده و یک خط اعتباری را برای این موضوع باز نموده اند. شرکت های قرقیزی می توانند به وسیله آییل بانک وام دریافت نمایند.

وزیر اقتصاد قرقیزستان همچنین می افزاید: ما پیشنهاد می کنیم که این منابع در اختیار شرکت هایی قرار بگیرد که در فرآوری پشم و چوب فعالیت می نمایند.

موکانبیت اف همچنین با اشاره به این که کار اصلی فعلی افزایش مبادلات تجاری میان ازبکستان و قرقیزستان به 1 میلیارد دلار است، گفت که در سرانجام سال 2018 این شاخص حدود 340 میلیون دلار بوده و برای 5 ماه نخست سال 2019، 130 الی 140 میلیون دلار.

وزیر اقتصا قرقیزستان در سرانجام تصریح می نماید: واردات بیشتر از صادرات است. ما عمدتا خواستار واردات میوه و سبزیجات و صادرات زغال سنگ و سیمان هستیم. ما همچنین مساله صادرات سیمان به ازبکستان را نیز در نظر خواهیم گرفت. اکنون این محصول تحت شرایط ترجیحی صادر می گردد، اما از 1 اکتبر 2019، این شرایط حذف خواهند شد. ما موافق حفظ یک نظام ترجیحی هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وام 100 میلیون دلاری ازبکستان به قرقیزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 100 میلیون دلاری ازبکستان به قرقیزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید