تشکیل دیوان محاسبات شهری تا دو سال آینده

به گزارش وبلاگ عینک من، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران از تشکیل دیوان محاسبات شهری تا خاتمه شورای شهر پنجم خبر داد.

تشکیل دیوان محاسبات شهری تا دو سال آینده

به گزارش وبلاگ عینک من، مجید فراهانی امروز در نشست خبری کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن تشریح اقدامات کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: کمیته بودجه و نظارت وظیفه بررسی و نظارت بر حکم اجرای بودجه را دارد که بر همین اساس ارزیابی و تدوین بودجه 97 با همکاری شهرداری جز وظایف و راهبردهای ما است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت پروژه ها، گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما کاهش مصرف در شهرداری تهران است که در صحن علنی نیز به تصویب رسید.

فراهانی با بیان اینکه در حوزه کاهش هزینه در شهرداری تهران حساسیت زیادی داریم و از مردم درخواست می شود که هرکجا هدر رفت منافع را مشاهده کردند به ما بگویند گفت: مثلا بخشنامه ای که تاکید داشت بر عدم آبیاری درختان در ساعات اوج مصرف تنها به دلیل پیگیری اصحاب رسانه بود و این در حالیست که بیش از 700 ساختمان متعلق به شهرداری است که اگر بتوانید انرژی را در این ساختمان ها کنترل کنیم گام موثری در زمینه بهبود کاهش انرژی برداشته ایم.

وی با بیان اینکه هزینه های عمرانی ساخت ساختمان در گذشته بیش از سه برابر استاندارد نظام فنی، اجرایی انجام می شد گفت: بررسی کردیم که چرا با مبالغ بالا قرارداد بسته می شود و توجیهات زیادی هم شنیدیم. به عنوان مثال ساختمانی اداری در دو ماه پیش در کمیسیون ماده 38 مطرح شد که پیمانکار این ساختمان را با متری حدودا یک میلیون و 250 هزار تومان ساخته است در حالی که ساخت این ساختمان بیشتر از متری 400 تا 500 هزار تومان نبود و پیمانکار دلیل این امر را این مساله خاطرنشان کرد که شهرداری به ما پول می دهد و یا اینکه هزینه های مضاعفی در شهرداری وجود دارد که باید سعی کنیم آنها کاهش یابد. مثلا در دیدارهای مردمی سندی ارائه شد که نشان می داد شهرداری یکی از مناطق ماهانه 90 میلیون تومان اجاره داربست می داد در حالی که شش بار در سال این داربست ها را اجاره می کرد، این در حالی بود که با 100 میلیون تومان هم می توانستیم داربست را بخریم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه در نظر داریم دیوان محاسبات شهری را تا پایان دوره شورای پنجم راه اندازی کنیم، در رابطه با میزان تحقق بودجه 97 نیز گفت: طی آخرین آماری که ارائه شد تا ابتدای شهریور امسال 80 درصد بودجه به صورت نقد و غیرنقد تحقق داشته است که در حوزه درآمدهای نقدی تحقق بودجه 103 درصد بوده است که البته دلیل این رشد ، مصوبه شورا برای کاهش تخفیف شهرسازی بود که سبب شد در هفته آخر مرداد ماه درآمد زیادی واریز شود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی ما تحقق بودجه غیرنقد است، گفت: چراکه در بحث انحلال کارگذاری ها و تهاترها با مشکل جدی روبرو هستیم و در پنج ماه اول سال 10 درصد محقق شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشکیل دیوان محاسبات شهری تا دو سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل دیوان محاسبات شهری تا دو سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید