تعدی به حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی تبعات جبران ناپذیری دارد

رئیس انجمن رمز ایران با بیان اینکه قطع رابطه علمی با جهان منطقی نیست و باید در گسترش دیپلماسی علمی بیش از گذشته کوشش کنیم، نسبت به نادیده دریافت حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی هشدار داد.

تعدی به حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی تبعات جبران ناپذیری دارد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عارف، در مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس انجمن رمز ایران که در دانشگاه شهید رجایی برگزار گردید، با تبریک عید سعید غدیر و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت، بویژه شهیدان رجایی و باهنر، از کوشش برگزار کنندگان و داوران این کنفرانس قدردانی کرد و با تبریک به منتخبین کنفرانس گفت: اذعان می کنم دانشمندان جوان ما نقطه اتکای انجمن رمز هستند و اثرگذاری شاخه دانشجویی انجمن رمز بی بدیل است. محدودیت جا و زمان برای ما این مسئله را همراه داشت که از اندیشمندان ارسال کننده مقاله پوزش بخواهم چون تعداد محدودی را توانستیم بپذیریم.

وی بر روند کیفی داوری مقالات انجمن تاکید نمود و تشویق نخبگان را بسیار ارزشمند و تاثیرگذار دانست و ادامه داد: ما یک انجمن علمی با رسالت توسعه علم و فناوری هستیم. رسالتی دیگر که برای خود قائلیم رسالت راهبردی است و کوشش های خوب انجمن تاکنون مورد توجه بوده است. زمینه فعالیت ما یکی از اولویت های علم و فناوری هست و برنامه های ما باید درازمدت و غیرسلیقه ای باشد. توسعه و ارتقای فناوری رمز، بومی سازی صنعت افتا باورهایی هستند که در راه آن می کوشیم.

رئیس انجمن رمز ایران با اشاره به راهبردهای اصلی انجمن، تاکید نمود: باور ما خوداتکایی در این حوزه است. تبیین ضرورت ها با فرهنگ سازی و آموزش همراه با تربیت نیروهای متخصص را در برنامه خود داریم. انجمن کمک به نهادهای مختلف اعم از خصوصی و دولتی را بدون تبعیض دنبال می نماید. ما این فعالیت ها را در کمیته های دهگانه انجمن پی می گیریم و احتیاجمند حضور فعال همه شما هستیم.

وی همکاری انجمن رمز در ایجاد رشته های نوین دانشگاهی و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص و کارآمد مورد احتیاج در بخش های مختلف حوزه امنیت اطلاعات را ضروری برشمرد و گفت: سالم سازی و حفظ امنیت همه جانبه فضای مجازی کشور و حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه در فضای مجازی باید به صورت جدی مورد توجه دست اندرکاران این حوزه قرار بگیرد. تعدی به حریم خصوصی شهروندان در فضای مجاری تبعات جبران ناپذیری دارد.

عارف بر ضرورت تدوین نظام های امنیتی مورد احتیاج در فضای مجازی تاکید نمود و گفت: باید همکاری های موثر بین بخشی در مقابله با نفوذ و دست اندازی بیگانگان در فضای مجازی کشور صورت بگیرد.

وی بر ضرورت همکاری های علمی با کشورهای جهان تاکید نمود و گفت: قطع رابطه علمی با جهان منطقی نیست و باید در گسترش دیپلماسی علمی بیش از گذشته کوشش کنیم.

رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با کنایه به بالا بودن نرخ ارز، گفت: با توجه به بالا بودن نرخ ارز حضور در کنفرانس های علمی در خارج از کشور برای دانشمندان ما مقدور نیست و توفیق اجباری است که کنفرانس های علمی با کیفیت بیشتر در داخل کشور برگزار گردد.

پانزدهمین کنفرانس انجمن رمز ایران 6 و 7 شهریورماه در دانشگاه شهید رجایی برگزار گردید و دانشگاه فردوسی مشهدی میزبان دوره بعدی این کنفرانس خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعدی به حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی تبعات جبران ناپذیری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدی به حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی تبعات جبران ناپذیری دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید