روسیه به دنبال تقویت فروش گاز خود در بازارهای رقابتی تر اروپاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، درحالی که بازار گاز اروپا در زمستان سال جاری رقابتی تر می گردد، روسیه انعطاف پذیری بیشتری در عرضه گاز خود نشان خواهد داد، به ویژه از سوی تاسیسات ال ان جی یامال.

روسیه به دنبال تقویت فروش گاز خود در بازارهای رقابتی تر اروپاست

اروپای غربی در زمستان پیش رو نیازمند انعطاف پذیری بیشتری در منابع عرضه گاز طبیعی خواهد بود. در تابستان سال جاری پس از پشت سرگذاشتن یکی از سردترین زمستان های دهه اخیر، منابع گاز طبیعی از مواقع معمول کمتر و عرضه در بازار اروپا در مواجهه با اوج تقاضای تابستانی، محدودتر گردیده بود. گاز طبیعی مایع (ال ان جی) برای صادرات به مقاصد دیگر (آسیا) سودآورتر است. بنابراین درحالی که نیم کره شمالی برای زمستان آماده می گردد باید در این رابطه انعطاف پذیری بیشتری به خرج داد.

اس اندپی گلوبال پلاتس در تحلیل این هفته خود نوشت که این انعطاف پذیری بیشتر در تامین منابع گاز شمال غربی اروپا، به ویژه هلند، از سوی روسیه صورت خواهد گرفت. منبع اصلی صادرات گاز روسیه، انتقال گاز با خط لوله از سوی غول صنعت گاز، گازپروم، است که بیش از یک سوم بازار گاز اروپا را در اختیار دارد.

تاجران به اس اندپی گلوبال پلاتز گفتند که تاسیسات یامال در روسیه که از زمستان گذشته شروع به کار نموده است می تواند در زمستان باعث ارائه انعطاف پذیری بیشتر در منابع گازی اروپا گردد. ذخایر ال ان جی اروپا زیاد نیست و راه چاره زمستانی این قاره، ال ان جی یامال روسیه است.

پس از این که قیمت گاز که در فصل تابستان به بالاترین سطح خود رسید، با انتظار از محدودتر شدن بازارها با نزدیک تر شدن به زمستان، قیمت پیش خرید گاز در شمال غربی اروپا در حال افزایش است.

هفته گذشته رییس هیات مدیره گازپروم، الکسی میلر، گفت که این شرکت تخمین می زند صادرات گاز این شرکت به اروپا و ترکیه در بازه ژانویه تا آگوست 2018، نسبت به سال گذشته با 5.6 درصد رشد روبرو گردیده باشد. او اشاره نمود که برای سومین سال متوالی تقاضای اروپا برای گاز این شرکت به شکل قابل توجهی بالاست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه به دنبال تقویت فروش گاز خود در بازارهای رقابتی تر اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به دنبال تقویت فروش گاز خود در بازارهای رقابتی تر اروپاست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید