یورونیوز: واشنگتن خواستار توقیف گریس 1 به نفع آمریکاست

به گزارش وبلاگ عینک من، یک مقام جبل طارق گفته است که واشنگتن با طرح ادعاهایی، خواهان توقیف کشتی گریس 1 به نفع آمریکا است.

یورونیوز: واشنگتن خواستار توقیف گریس 1 به نفع آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک من، شبکه یورونیوز روز پنج شنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت محلی جبل طارق نوشت واشنگتن درخواست نموده است که نفتکش گریس 1 به نفع آمریکا توقیف گردد.

این مقام ارشد به یورونیوز گفته است: ایالات متحده بر اساس شماری از ادعاهایی که به دولت جبل طارق ارائه نموده، درخواست نموده است که این کشتی توقیف گردد. این ادعاها امروز ساعت 4 عصر به وقت محلی مورد آنالیز قرار می گیرد.

روزنامه سان بامداد امروز گزارش داد که گریس 1 امروز آزاد می گردد. با این وجود، دیوان عالی جبل طارق صبح امروز گفت که واشنگتن اتهامات تازه ای علیه این کشتی ارائه نموده و توقیف این کشتی را خواهان شده است.

این کشتی که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران است، حدود دو ماه پیش در یورش نیروهای نظامی انگلیسی توقیف شد. جبل طارق مدعی شده است که این کشتی قصد انتقال نفت به سوریه را داشته و به این دلیل تحریم های اتحادیه اروپا علیه دمشق را نقض نموده است. این در حالی است که کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا از جمله ایران به رعایت تحریم های بروکسل ملزم نیستند. علاوه بر این، تهران تأکید نموده است که مقصد این محموله سوریه نبوده است.

روزنامه گاردین چندی پیش افشا کرد که توقیف این کشتی اساسا با تحریک و به درخواست دولت آمریکا انجام شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "یورونیوز: واشنگتن خواستار توقیف گریس 1 به نفع آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورونیوز: واشنگتن خواستار توقیف گریس 1 به نفع آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید