70 درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند

علی صدری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تعداد واجدین شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در شهرستان شهرضا 128 هزار نفر است که متاسفانه هنوز 30 درصد از افراد اقدام به ثبت نام نکرده اند.

70 درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند

وی افراد واجد شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی را افراد بالای 15 سال مطرح نمود و اضافه کرد: در شهرستان شهرضا تاکنون 96 هزار کارت هوشمند ملی صادر شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: سال جاری مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران ما در یکصدمین سال تاسیس ثبت احوال به سر می بریم.

صدری گفت: از سوم دی ماه 1297 سازمان ثبت احوال و آمار ایران با صدور شناسنامه برای فردی به نام فاطمه ایرانی شروع به کار کرد.

وی با اشاره به این که این کار در ابتدا توسط کارمندان شهرداری انجام می شد، گفت: در ابتدا اداره ثبت احوال به اداره آمار و ثبت احوال نام گذاری شده بود اما در سال 1337 اداره آمار از ثبت احوال جدا شد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: در اسفند ماه 1304 سازمان ثبت احوال شهرستان شهرضا تاسیس و با شروع به کار این سازمان تمام افراد در آن دوران دارای شناسنامه معروف به سه جلد شد.

وی با بیان این که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی تحول عظیمی در این سازمان به وجود آمد گفت: یکی از مهم ترین فعالیت اجرا شده انجام پروژه تخصیص کد ملی برای هر شخص بود.

ریس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از سال 1368 به بعد برای همه ایرانیان کد ملی اختصاص داده شد که سه رقم اول کد شهرستان یا محل صدور شناسنامه و شش رقم کد شناسایی یکتا و یک رقم توازن در آخر است.

صدری گفت: در سال 1380 با توجه به احتیاج مردم پروژه کارت شناسایی ملی شروع شد که کارت منحصر به فرد بود و از سال 1390 بسته به پیشرفت تکنولوژی با کارت ملی هوشمند جایگزین شد.

وی با بیان این که کارت هوشمند ملی یک تراشه دارد که اطلاعات در آن ذخیره شده گفت: تمام کارت ها شناسایی موجود از بانکی و غیره در این کارت تجمیع خواهد شد.

رئیساداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: کارت ملی قدیم تا آخر سال جاری بیشتر اعتباری ندارد و قابل تمدید هم نیست.

صدری با بیان این که 30 درصد مردم شهرضا باید تا آخر سال باید کارت هوشمند ملی را داشته باشند گفت: از سال آینده اطلاعات کارت شناسایی قدیمی از سیستم حذف می گردد و ادارات و نهاد های دولتی و بانک ها دیگر کارت شناسایی قدیم را قبول نمی نمایند.

وی ثبت وقایع چهارگانه حیاتی ازدواج، طلاق، ولادت و فوت را از وظایف این سازمان دانست و گفت: آمار ثبت احوال پایه ابتدایی تمام برنامه ریزی ها است.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از ابتدای سال تا کنون 1719 فقره ولادت در شهرضا ثبت شده که 877 نفر پسر و 842 نفر دختر بوده است.

صدری با بیان اینکه سال جاری 621 وفات در شهرستان شهرضا ثبت شده است از ثبت 696 ازدواج در سال 97 در شهرستان اطلاع داد و اضافه کرد: متاسفانه به دلیل نبود دفتر طلاق در شهرستان شهرضا آمار دقیقی از آمار طلاق در این شهرستان در دسترس نیست.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از سال 1393 در شهرستان دفتر پیش خوان هویت ملی تاسیس شد که پیش خوان شهید همت در چهار راه صاحب الزمان (عج) است و تمام ارائه خدمات تعویض شناسنامه، المثنی، کارت ملی در این محل انجام می گردد.

صدری گفت: از سال گذشته با همکاری اداره پست دومین ایستگاه کارت شناسایی کارت ملی هوشمند نیز در شهرستان شهرضا تاسیس شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "70 درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید